MASÁŽE A ZÁBALY

DRUHY MASÁŽÍ

+420 702 003 963

Čokoládová masáž – NOVINKA!

Je označována za královnu masáží. Svým složením (kakaové boby) a aplikací procedur (čokoládový peeling, čokoládová masáž, čokoládový zábal působí na naše tělo relaxačně i výživně.

Proč si vybrat čokoládovou masáž?

A) pozitivně ovlivňuje psychiku

B) vrací kůži pružnost

C) má výborný vliv na zlepšení celulitidy

D) redukuje strie

E) omezuje vznik srdečních onemocnění

Indikace: na celé tělo kromě prsou , dlaní, chodidel, prstů.

Kontraindikace: těhotenství, ekzémy, kožní infekce, alergie na čokoládu, záněty. Neužívat vnitřně, neobsahuje cukr ani mléko.

Klasická regenerační masáž

Klasická masáž zad se provádí pro uvolnění svalového napětí. Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organizmu. Zbavuje tělo ochablosti a ztuhlosti a napomáhá i psychickému uvolnění organismu. Rozmasírováním ztuhlého svalového systému se uvolňují jednotlivá svalová vlákna a reagují povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organizmu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla. Dochází ke zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému.

Kontraindikace: nachlazení, rýma, horečnatá a infekční onemocnění, infekční onemocnění kůže, plísně, mykózy, ekzémy, záněty svalů a kloubů, první trimestr těhotenství, křečové žíly (týká se nohou), nádorová onemocnění, cukrovka, epilepsie, problémy s krevním tlakem, srdcem (pouze na lékařské doporučení), alkohol, drogy.

Reflexní masáž

Je to celostní proces v souladu s přírodou a působí především na úrovni nervové. Vychází z pozorování, že na různých místech těla existují tlakové body, resp. zóny, jež patří k určitým orgánům a žlázám. Nejznámější reflexní zóny leží na chodidlech, zejména na šlapkách. Teorie reflexních zón vychází z toho, že masáží nebo stiskem některých bodů – např. na chodidlech nebo dlaních – lze reflektivně působit na celý organismus. Podrážděním určitých reflexních zón dochází k reakci v orgánech, jež mohou být velmi vzdáleny od stimulovaného reflexního bodu.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa), nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Ideální je kombinace všeho za účelem maximálně pomoci.

Účinky masáže: stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, postupně prohřívá celé tělo, pomáhá detoxikaci organismu a vyrovnává energii v těle.

Kontraindikace: otevřené rány a modřiny, hypersensitivita na teplo, vysoký krevní tlak, nedávné operace, křečové žíly, infekční onemocnění, kožní infekce, sluneční popáleniny, záněty a těhotenství (možná masáž nohou, rukou, šíje-nižší teploty).

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž nebo manuální lymfodrenáž, je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Podporuje správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Přispívá k odvádění nečistot z krve. Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků a vyřešit tak zdravotní problémy, kterým by klasická sportovně-rekondiční masáž spíše uškodila. Vhodná nejn k odstraňování celulitidy, ale také např. při léčení chronických otoků.

Kontraindikace: při onkologickém onemocnění, při otocích způsobených onemocněním srdce, jater, ledvin, při akutním virovém nebo bakteriálním onemocnění, při akutním žilním onemocnění, při zeleném očním zákalu, při neléčené hypertenzi.

Medová masáž obličeje

Medová masáž obličeje je prováděna medem s přísadou biologicky aktivních látek (vitamíny, éterické oleje, stopové prvky a další). Jemným přikládáním a odlepováním dlaní po pokožce obličeje dochází k vysávání toxinů z tkáně a efektu vypnutí pokožky. Lymfatický systém je stimulován k lepší činnosti. Po medové masáži se aplikuje na masírovaná místa maska dle typu pleti. Po opakované masáži dochází k efektu omlazení obličeje. Medová masáž obličeje má ze všech druhů masáží nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo. Medová masáž obličeje se stala velmi oblíbenou a ženami vyžadovanou masáží, která přispívá k omlazení a vyhlazení pleti.

Peeling

Peelingem je proces, při kterém se z nejsvrchnější vrstvy kůže odstraní odumřelé buňky. Nově vzniklé buňky pokožku zregenerují, vypadá poté mladší a svěžejší. Peeling naší kůže je neustálý proces, probíhá jak samovolně, např. při mytí kůže, tak mechanicky, při ošetřeních pokožky speciální  kosmetikou. Naše firma používá při peelingu směs speciální soli a oleje. S přibývajícími léty se proces obnovy kůže zpomaluje, kůže je více zvrásněná a matná. Kvalitním peelingem dosáhnete zlepšení procesu regenerace kůže, která bude působit zdravěji a mladistvěji.

Skořicový zábal

Je to kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou. Skořice je známá pro svou schopnost prohřívat a prokrvovat. Skořicový krém se při zábalu nanese na problematické partie, zafixuje a nechá působit. Zábal velmi dobře odstraňuje celulitidu a zmenšuje objem stehen a zadečku.
Skořicový krém velmi silně prohřívá místa, na které byl aplikován. Teplo podporuje látkovou výměnu a odbourává podkožní tuk. Také pomáhá odvést přebytečnou vodu z tkání. Procedura problém nejen řeší, ale také mu pomáhá předcházet. Doporučuje se deset zábalů absolvovaných dvakrát v týdnu po dobu pěti týdnů.

Remodelační kůra (peeling, zábal, zpevňující krém)

Účinky procedury: zpevnění měkkých tkání, zlepšení struktury a regenerace podpěrných vláken, zvýšení pružnosti a hydratace pokožky.

Kinezio tejpování – NOVINKA!

Je moderní fyzioterapeutická metoda, kdy se aplikují různě barevné elastické pásky. Pásy (tejpy) jsou z bavlny, jejich váha a tloušťka je srovnatelná s lidskou kůží a jsou odolné vůči vlhkosti. Aplikováním tejpů se zvyšuje cirkulace pod tejpem, což následně podporuje látkovou výměnu.

Proč aplikovat tejpy?

A) zvyšují rozsah pohybu

B) tlumí bolest

C) zmenšují otok

D) jako doplňující terapii k zdravotnímu cvičení, masážím

Nejběžnější indikace: bolesti páteře, akutní blokády páteře, bolesti svalů, kloubů, šlach, vazů, natržení svalů, kloubů, šlach, vazů, poranění kloubů, kloubní artrózy, pohmožděniny, zlomeniny žeber.

Kontraindikace: záněty, horečka, trombóza, záněty žil, rozsáhlé varixy, srdeční onemocnění, těhotenství, ekzémy, otevřená poranění, neléčitelná nádorová onemocnění.

Koupele a zábaly

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál, který obsahuje organické látky a organické kyseliny. V upraveném stavu se používá pro přípravu léčivých lázní a zábalů, zejména při onemocnění kloubů. Připravená hmota se používá ve formě zábalu nebo po přidání další vody ve formě koupele.

Mořské řasy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí. koupele a zábaly z mořských řas. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny, díky čemuž dochází ke snížení tělesného objemu. Zároveň pomáhají ke zpevnění pokožky a její remineralizaci, zlepšují prokrvení kůže i podkoží a příznivě působí také k uvolnění svalů a úlevě od bolesti. Vhodné zejména pro osoby s nadváhou, celulitidou a s nezdravým vzhledem pokožky. Mořské řasy působí totiž velice příznivě na látkovou výměnu, stimulují krevní oběh, imunitní systém a v důsledku toho dochází k uvolňování a odplavení odpadních látek.

Parafínový zábal. Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby.

Dále nabízíme koupele: syrovátkovou, rašelinovou a uhličitou.