RELAXACE

Načerpejte síly a navštivte naši saunu, whirlpool či parní lázně.

ON-LINE REZERVACE SAUNY

FINSKÁ SAUNA

Sauna vás může zbavit bolesti hlavy a kloubů, díky pravidelnému pobytu v sauně lze vyřešit i potíže s nespavostí. V neposlední řadě, budete méně nemocní a chřipka si vás jen tak nenajde. Saunování působí i na lepší odolnost vůči klasickým chorobám. Pravidelným saunováním jednou týdně nejméně po dobu dvou hodin posílíte činnost vašich vnitřních orgánů, zejména srdce. Odplavováním toxických látek z těla pak ulevíte vašim játrům a ledvinám a v neposlední řadě posílíte svůj imunitní systém a unavené svalstvo.

PARNÍ LÁZNĚ

Jsou to horké lázně (40-55°C) s vysokou vlhkostí vzduchu (až 100 %). Toto jedinečné klima působí blahodárně na lidský organismus. Tradice parních lázní fungovala již v antickém Řecku. Lékaři už tehdy doporučovali pocení v lázni a vdechování páry jako prostředek k léčbě revmatismu, nervových a kožních onemocnění. Slavný lékař Hippokrates předepisoval parní lázně při léčbě zápalu plic. Jeho léčivé síly využívaly také Aztékové, Mayové a američtí indiáni. V parní lázni dochází k výraznému pocení. Prohřívání organismu má za následek aktivování detoxikačních procesů a spalování tuků, to znamená, že parní lázně jsou také výraznou podporou při hubnutí. Inhalace páry je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě i při zápalu plic. Vlhký vzduch rozpouští i silné vrstvy hlenu a zklidňuje bolestivá místa

VÍŘIVKA - WHIRLPOOL

Byl to překvapivě starověký Egypt, kde začali využívat horké vířivé vany k terapeutickým účinkům. Máte fyzicky namáhavou práci, sedíte celý den u počítače, bolí vás záda, klouby, máte bolesti? Masážní účinek vířivých van společně s horkou vodou přináší namoženým a napjatým svalům možnost dokonalé relaxace a stimuluje tvorbu endorfinů. Relaxace v horkém vířivém bazénu způsobuje povolení svalového napětí a zbavení se pocitu starostí a stresu. Zvýšená teplota vody ve vířivce pomáhá odstranit ztuhlost a otoky způsobené artritidou a stimuluje krevní oběh. Pobyt ve vířivce také přispívá k potlačení celulitidy nebo-li pomerančové kůže. Teplá voda a masážní trysky přispívají k vypínání kůže a redukce celulitidy.

SOLÁRNÍ LOUKA

Je to novinka v oblasti relaxace. Dochází při ní ke spojení prohřátí organismu, uvolnění svalstva a pozvolnému opalování. Kromě opálení solární louka také posílí vaše zdraví a celkovou vitalitu organismu. Přispívá také k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posiluje krevní oběh a tvorbu krve, napomáhá rychlejšímu odbourávání škodlivých látek a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu. K pozitivním účinkům patří také účinek na nervový systém (lepší spánek), na trávení, svalstvo atd. Solární louku může využívat jen zákazník se zdravou kůží. V opačném případě podle doporučení odborného lékaře. Jde o ryze individuální zdravotní okolnosti vycházející z fototypu pleti a zdravotních rizik jedince.